Forum finansowe
Konto wspólne czy oddzielne, które lepsze ? - Wersja do druku

+- Forum finansowe (http://forumfinansowe.com.pl)
+-- Dział: Wszystko o finansach (/F-Wszystko-o-finansach)
+--- Dział: Finanse osobiste (/F-Finanse-osobiste)
+--- Wątek: Konto wspólne czy oddzielne, które lepsze ? (/T-Konto-wsp%C3%B3lne-czy-oddzielne-kt%C3%B3re-lepsze)

Strony: 1 2

Konto wspólne czy oddzielne, które lepsze ? - bankier - 09-29-2013 04:39 AM

Czy Waszym zdaniem lepiej mieć konto wspólne czy oddzielne konta z partnerką / partnerem ?
Jakie są wady i zalety obydwu rozwiązań ?

RE: Konto wspólne czy oddzielne, które lepsze ? - Leopard11 - 11-05-2013 09:18 PM

Ja uważam, że konto jednak powinien każdy mieć sam oddzielnie. Choćby szukając pracy, warto by wynagrodzenie wpływało na nasze konto, czy np. jak coś sprzedajemy. Tutaj pisze o tym - http://praca.gratka.pl/poradnik/art/sprzedawaj-jest-praca-w-handlu-10750.html. Najlepiej też na wszelki wypadek mieć konto walutowe.

RE: Konto wspólne czy oddzielne, które lepsze ? - tomusiek - 11-23-2013 07:59 AM

Jeżeli wiesz, ze nic się w Twoim związku nie stanie to oczywiście możesz wybrać opcję dzielenia konta.
Jednak osobne konta osobiste to zawsze gwarancja bezpiecznego podziału majątku.
Pamiętaj też, że 2 konta to przeważnie 2 razy te same opłaty za prowadzenie, korzystanie z bankomatów czy też karty, dlatego łatwiej wyrobić limity mając jedno konto bankowe na 2 osoby Smile

RE: Konto wspólne czy oddzielne, które lepsze ? - Gumri - 02-13-2014 01:29 AM

Osobiście wydaje mi się ze lepiej mieć wspólne konto, zdecydowanie ułatwia to życie. Oczywiście jest to kwestia podejścia obu stron. Ja mam wspólne konto z narzeczonym w Getin Up i oboje jesteśmy zadowoleni z takiego rozwiązania.

RE: Konto wspólne czy oddzielne, które lepsze ? - Kamila - 03-18-2014 10:54 PM

my mamy oddzielne konta i jesteśmy bardzo zadowoleni.

RE: Konto wspólne czy oddzielne, które lepsze ? - bartosz-rompala - 03-23-2014 07:04 AM

to zależy od was od waszych relacji itp

RE: Konto wspólne czy oddzielne, które lepsze ? - Karolina - 03-26-2014 11:39 PM

my mamy oddzielne i uważam, że to dobre rozwiązanie.

RE: Konto wspólne czy oddzielne, które lepsze ? - admbiz - 04-04-2014 04:20 PM

dla mnie konto w banku jest jak telefon komórkowy, nie ma opcji żeby miał wspólne konto z kimkolwiek, oczywiście dopuszczam opcje, że komuś udzielę dostępu do mojego konta ale w papierach ma stać tylko na mnie.

RE: Konto wspólne czy oddzielne, które lepsze ? - Luksus - 04-08-2014 04:19 PM

(04-04-2014 04:20 PM)admbiz napisał(a):  dla mnie konto w banku jest jak telefon komórkowy, nie ma opcji żeby miał wspólne konto z kimkolwiek, oczywiście dopuszczam opcje, że komuś udzielę dostępu do mojego konta ale w papierach ma stać tylko na mnie.

To zależy czy jesteście w związku małżeńskim. Jeżeli odpowiedź brzmi "tak" to warto się zastanowić nad tym żeby chociaż jedno konto mieć wspólne, na wypadek śmierci współmałżonka. Łatwiej drugiej osobie wybrać pieniądze z rachunku, postępowanie itd.

........
konto: http://bit.ly/1ec9cvG

RE: Konto wspólne czy oddzielne, które lepsze ? - Robert79 - 04-08-2014 11:38 PM

zdecydowanie oddzielne, nie wyobrażam sobie wspólnego konta.