Forum finansowe

Pełna wersja: Konto wspólne czy oddzielne, które lepsze ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czy Waszym zdaniem lepiej mieć konto wspólne czy oddzielne konta z partnerką / partnerem ?
Jakie są wady i zalety obydwu rozwiązań ?
Ja uważam, że konto jednak powinien każdy mieć sam oddzielnie. Choćby szukając pracy, warto by wynagrodzenie wpływało na nasze konto, czy np. jak coś sprzedajemy. Tutaj pisze o tym - http://praca.gratka.pl/poradnik/art/sprz...10750.html. Najlepiej też na wszelki wypadek mieć konto walutowe.
Jeżeli wiesz, ze nic się w Twoim związku nie stanie to oczywiście możesz wybrać opcję dzielenia konta.
Jednak osobne konta osobiste to zawsze gwarancja bezpiecznego podziału majątku.
Pamiętaj też, że 2 konta to przeważnie 2 razy te same opłaty za prowadzenie, korzystanie z bankomatów czy też karty, dlatego łatwiej wyrobić limity mając jedno konto bankowe na 2 osoby Smile
Osobiście wydaje mi się ze lepiej mieć wspólne konto, zdecydowanie ułatwia to życie. Oczywiście jest to kwestia podejścia obu stron. Ja mam wspólne konto z narzeczonym w Getin Up i oboje jesteśmy zadowoleni z takiego rozwiązania.
my mamy oddzielne konta i jesteśmy bardzo zadowoleni.
to zależy od was od waszych relacji itp
my mamy oddzielne i uważam, że to dobre rozwiązanie.
dla mnie konto w banku jest jak telefon komórkowy, nie ma opcji żeby miał wspólne konto z kimkolwiek, oczywiście dopuszczam opcje, że komuś udzielę dostępu do mojego konta ale w papierach ma stać tylko na mnie.
(04-04-2014 04:20 PM)admbiz napisał(a): [ -> ]dla mnie konto w banku jest jak telefon komórkowy, nie ma opcji żeby miał wspólne konto z kimkolwiek, oczywiście dopuszczam opcje, że komuś udzielę dostępu do mojego konta ale w papierach ma stać tylko na mnie.

To zależy czy jesteście w związku małżeńskim. Jeżeli odpowiedź brzmi "tak" to warto się zastanowić nad tym żeby chociaż jedno konto mieć wspólne, na wypadek śmierci współmałżonka. Łatwiej drugiej osobie wybrać pieniądze z rachunku, postępowanie itd.

........
konto: http://bit.ly/1ec9cvG
zdecydowanie oddzielne, nie wyobrażam sobie wspólnego konta.
Stron: 1 2
Przekierowanie