Forum finansowe

Pełna wersja: Lokata czy konto oszczędnościowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie,
będę otrzymywać co miesiąc 400 zł dodatkowej gotówki i zastanawiam się, gdzie je ulokować, żeby nie przejeść? To będzie w sumie 4 tys. do uzbierania.
Co lepiej wybrać, lokatę czy konto oszczędnościowe? I oczywiście pytanie które? Mam już w Syncu świnkę skarbonkę (lokata działająca jak konto, można co miesiąc wpłacać określoną kwotę albo dowolną), ale ma niskie oprocentowanie.
Co polecacie?Smile
Jak chcesz dopłacać do miesiąc kwotę do kapitału to chyba konto oszczędnościowe właśnie.
Spójrz na ofertę bgżoptima - na razie jeszcze 6,3% na koncie. Albo msaver mbanku, jeśli jeszcze nie masz u nich konta, to na msaver dostaniesz 9%. Wada: min 1000 zł wpływu miesięcznie (żeby działało to oprocentowanie) i transakcje bezgotówkowe na 100 zł (zwolnienie z opłaty za kartę).
Warto śledzić w ogóle konta oszczędnościowe, czasem są promocje i warto przenieść na pewien czas środki na inne konto, żeby zarobić troszkę więcej.
Niestety mam już Optimę, obecnie na 5,8%, ale tylko do 31 grudnia. Potem nie wiem na ile spadnie. Chyba poczekam na rozwój sytuacji po Nowym Roku, może będą jakieś lepsze oprocentowania. Czy jest jakieś miejsce, gdzie można obiektywnie porównać konta i lokaty w zależności od kwot, wpłat, opłat itp? Wyniki się różnią na róznych kalkulatorach...
Wydaje mi się że konto oszczędnościowe jest bardziej elastyczne. Zapoznaj się z ofertą kilku banków wchodząc TUTAJ. Wybierz bank, wypełnij i wyślij wnioski i czekaj na info z banku.
Lokata Internetowa na 3 miesiące
Raiffeisen Bank Polska S.A.
• najwyższe oprocentowanie 7%!
• do 100 zł w prezencie oraz możliwość wygrania iPada
• lokata na 3 miesiące
• kwota lokaty od 3 000 - 10 000 zł
http://m_finanse.systempartnerski.pl/rai...kowna.html
ALIOR BANK

0zł wszystkie bankomaty
0zł przelewy internetowe
0zł pakiety "concierge" i "assistance"
4% na lokacie nocnej
możliwość podpisania umowy on-line


MERITUM BANK


zarabiasz już od 1 złotówki
oprocentowanie na koncie oszczędnościowym - 4,2%
wypłaty bez utraty odsetek
0 zł za otwarcie i prowadzenie konta


BGŻ OPTIMA-Konto oszczędnościowe 4,0%

wpłacasz i wypłacasz kiedy chcesz
całkowity brak opłat
otwórz w 5 minut

CREDIT AGRICOLE

Z kontem Credit Agricole oszczędza się na okrągło,
a Bank dokłada 10% do kwot trafiających na Rachunek Oszczędzam.
Oprócz tego przewidziane są atrakcyjne zniżki w Klubie Rabatowym i indywidualna linia kredytowa.

CITI HANDLOWY

Wybierając konto oszczędnościowe w Citi Handlowy klient może liczyć na oprocentowanie 3,20%, dodatkowo na koncie SuperOszczędnościowym 4,50%, bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta, możliwość otworzenia konta w walucie obcej: : GBP, USD, EUR.
Polecam porównywarki finansowe:
http://makossm.comperialead.pl/
http://makossm.ebrokerpartner.pl/
Dzięki którym łatwo sprawdzisz oferty banków na kredyty, konta i szybko złożysz wniosek do doradcy, który pomoże Ci uzyskać niezbędne informacje.
Pozdrawiam
I jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Najlepsze konta oszczędnościowe pozwalają sporo zyskać, choć wiadomo że nie będzie to nie wiadomo jaki zysk. Ja aktualnie korzystam z konta oszczędnościowego - jedno z najlepszych. I faktycznie już niezła sumka mi się uzbierała, bo nie wydaję kasy na bzdety :-)
Moim zdaniem lepsze jest konto oszczędnościowe. Ja mam w vwbank i jestem bardzo zadowolony. Konto jest darmowe i można zarabiać od 1zł
duzepieniadze.gofinanse.pl warto polecam !!!!!
Stron: 1 2
Przekierowanie